Wpisy warte uwagi

Autor bloga stara się, aby każdy wpis przedstawiał wartościowe treści dla Czytelnika, który poświęca swój czas odwiedzając tę stronę. Wartymi uwagi wpisami są na pewno te, do których Czytelnicy wracają i udostępniają na portalach społecznościowych.

Polecam wyszukiwarkę, jeśli Państwo szukają konkretnych zagadnień, bądź treści. Zrozumiałe jest, że trudno przejrzeć wszystkie 100 wpisów w poszukiwaniu odpowiedzi na swoje pytania.

Wszystkie wpisy w odwrotnym chronologicznym ułożeniu znajdują się w Wpisy na blogu.

Pielęgniarkom i pielęgniarzom polecam lekturę dotyczącą pielęgnacji pacjenta w stanie nagłym, np. Zbiór zaleceń postępowania z cewnikami naczyniowymi, Odsysanie u pacjentów zaintubowanych, czy Pielęgniarski aspekt standardów w anestezjologii i intensywnej terapii.

Ratownikom medycznym i pielęgniarkom systemu polecam w szczególności artykuły zawierające elementy postępowania opracowane na podstawie dostępnej literatury, np. Stan padaczkowy – postępowanie przedszpitalne ZRM „P”, Anafilaksja – postępowanie ZRM „P”, czy Astma – postępowanie ZRM „P”.

Choć żaden z wpisów nie nosi znamion kompendium polecam artykuły dotyczące wybranych zagadnień w pigułce: Od objawów do diagnozy – przegląd słynnych nazwisk, Zespoły chirurgicznych objawów w RM,czy Jak podać ten lek? Czyli kompendium rozcieńczania leków

Na blogu pojawiło się też kilka artykułów poglądowych, których lektura mam nadzieję będzie ciekawa, np. Dlaczego boimy się pacjentów pediatrycznych?, Kiedy założyć obwodowe wkłucie dożylne?, czy Wykorzystanie morfiny w RM – czy jest z tym problem?

Ponadto szczególnie polecam: Rekomendacje postępowania przedszpitalnego w sepsie i wstrząsie septycznym 2017, Indeks perfuzji (PI) – możliwości nowoczesnej pulsoksymetrii i Wentylacja workiem samorozprężalnym – krótkie przypomnienie Heightmana.

1 myśl w temacie “Wpisy warte uwagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *