O mnie

Cześć! Nazywam się Maciej Latos.
Jestem pielęgniarzem. Specjalizuję się w pielęgniarstwie anestezjologicznym i intensywnej opieki. W wolnym czasie piszę artykuły i nagrywam audycje dotyczące rozwoju i promowania zawodu pielęgniarza w Polsce.

 

W swojej działalności połączyłem ciągłe doskonalenie swoich umiejętności i zdobywania wiedzy z pasją do przekazywania tego, czego sam się nauczyłem. Pomagam studentom i innym praktykom rozwiązywać praktyczne problemy, które sam staram się ciągle na nowo zrozumieć.

Można powiedzieć, że moją dewizą jest podsuwanie odpowiedzi na stawiane pytania bez żmudnego przemierzenia bibliotek medycznych – zarówno tych tradycyjnych, jak i cyfrowych. Po prostu sam lubię szybko odszukiwać rozwiązania problemów bez zagłębiania się w treść artykułu. W końcu Albert Einstein powiedział, że „jeśli nie umiesz czegoś wytłumaczyć wystarczająco prosto to znaczy, że sam tego nie rozumiesz”. Tego się trzymam!

Ten blog oraz audycje powstały również po to, aby wspierać rozwój pielęgniarstwa w Polsce i wzmacniać społeczność, która choć mocno podzielona to stara się zmierzać w dobrym kierunku: pełnej profesjonalizacji naszego zawodu. Kiedyś byłem dziennikarzem, ale pod koniec studiów historycznych zapragnąłem pójść w rodzinne ślady i zająć się medycyną. „Dlaczego więc nie poszedłeś na lekarski?” To pytanie słyszę ja i pewnie wielu z Czytelników wielokrotnie. Odpowiedź jest prosta: chcę być właśnie pielęgniarzem. Po prostu.

Kontakt: maciejlatos@intensywnaterapia.com
Fanpage: intensywnaterapia.blog