O autorze

Słów kilka o autorze

pielęgniarz oddziału intensywnej terapii
ratownik medyczny w zespołach ratownictwa medycznego
instruktor pierwszej pomocy
okazjonalnie wykładowca
gorący zwolennik EBM

Zainteresowania zawodowe: wentylacja i tlenoterapia, nowoczesna co-oksymetria, postępowanie z cewnikami naczyniowymi, monitorowanie, pielęgnacja dróg oddechowych, leczenie bólu, rozwój pielęgniarstwa i podnoszenie prestiżu zawodu.

Kontakt: maciejlatos@intensywnaterapia.com
Fanpage: intensywnaterapia.blog


Kilka słów o blogu…

Blog Intensywna Terapia | Ratownictwo powstał w styczniu 2015 roku jako odpowiedź na wpisywane w wyszukiwarkę internetową hasła. Tu Czytelnik znajdzie prawie 100 wpisów ze świata ratownictwa, anestezjologii i intensywnej opieki bez wertowania fachowej i specjalistycznej literatury.

Tematy

Głównymi tematami poruszanymi na blogu są:

– pielęgniarstwo w anestezjologii i intensywnej opiece
– ratownictwo medyczne i medycyna ratunkowa
– przegląd piśmiennictwa naukowego i artykułów anglojęzycznych
– porady jak udzielić pierwszej pomocy

Treści dotyczą zarówno zaleceń i wytycznych, jak i opracowań podręcznikowych oraz technicznych aspektów pracy (wykorzystywania i testowania sprzętu).

Skąd pomysł?

Medycyna gna do przodu, a wraz z nią rynek wydawniczy. Tysiące stron książek, setki artykułów naukowych w czasopismach, dziesiątki stron internetowych do przejrzenia. Skąd znaleźć czas na tak bogatą kwerendę wszystkich tych źródeł? W odpowiedzi na takie potrzeby praktyków (i teoretyków również…) powstał blog.

Większość z nas, pasjonatów ratownictwa, anestezjologii i intensywnej opieki prenumeruje mnóstwo czasopism, śledzi portale, subskrybuje ogromną ilość materiałów. Do zapoznania się z nimi potrzeba jednak czasu. Blog nie jest jednak kompendium wiedzy. Ma zachęcić Czytelnika do zgłębienia tematu, odświeżyć podstawowe wiadomości i przedstawić nowsze niż na studiach wytyczne.

Grafiki na blogu

Wszystkie grafiki przedstawiane na blogu są mojego autorstwa, chyba, że zaznaczono inaczej i uzyskano zgodę na publikację. Do wykorzystywania logo bloga również posiadam wyłączne prawa.

Statystyka

W ciągu 3 lat istnienia bloga wyświetlono go przeszło 1 000 000 razy. W 2015 roku liczba unikalnych odwiedzających to 88 176 (213 322 wyświetleń). Już w 2016 unikalni użytkownicy to 181 329, a wyświetlenia 374 225. Kluczowym dla rozwoju popularności był rok 2017, w którym treści opublikowane na blogu wyświetlane były 405 604 razy, a blog odwiedziło 256 867 osób. Średni miesięczny ruch Internatów wynosi 37 000 osób. Finalnie według statystyk dziennie bloga wyświetla ponad 1 200 osób.

W listopadzie 2017 roku blog został przeniesiony na hosting zenbox.pl pod domeną intensywnaterapia.com

Więcej o blogu, autorze w pierwszym wpisie, który pojawił się na blogu. O godzeniu pracy ratownika i pielęgniarza kilka słów w wywiadzie na portalu Ratunek24.pl

Zapraszam do polubienia profilu na Facebook.